Harlekýnovy milióny

A tak jsem stála před sochou máje a najednou jsem věděla, že jsem musela dojít až sem, taková, jaká jsem, abych, dokud je ještě čas, mohla vniknout do tajemství každé sochy, snad jednou i do tajemství všech těch soch, které určitě neříkají nic víc, než co je lidský život, cyklus, kterým jsem už téměř prošla. Viděla jsem, že to tady v těch pískovcových sochách je viditelný román, příběhy člověka, který čekal tady na mne, aby mi v rukopisu do kamene vysvětlil to, o čem jistě věděl hrabě Špork a jeho hosté, kteří se tady procházeli a četli si v sochách události člověka.

Celovečerní film Harlekýnovy milióny podle knih Bohumila Hrabala - Harlekýnovy milióny,Taneční hodiny pro starší a pokročilé a Schizofrenické evangelium, s animovaným předfilmem podle samostatné povídky Schizofrenické evangelium.

Jde o třetí pokračování tzv. nymburské trilogie - knih Postřižiny a Krasosmutnění.

Opět se setkáváme s Maryškou ne sice už krásnou a mladou, ale stále života dychtivou, s Francinem a strýcem Pepinem. Shledáváme se s nimi již zastiženými stářím, zbavenými dřívějších radostí, ale i starostí. Očima Maryšky je sledujeme v domově důchodců, umístěném v krásném zámku hospitálu Kuks. Ve vzpomínkách se s ní vracíme i zpět do milovaného městečka, do pivovaru, k dávno minulým dějům, o nichž nám vypráví se stejným temperamentem jako ve své mladosti, jež však nazírá již pohledem prohloubeným poznáním prožitých let. Děj se odehrává v rozmezí od konce války do konce 60.let, kdy strýc Pepin umírá.

Schizofrenické evangelium
Animovaný film podle stejnojmenné povídky Bohumila Hrabala

  • Animované zpracování stejnojmenné povídky, kterou Bohumil Hrabal věnoval své „velké můze“ strýci Pepinovi. Jde o parafrázi na klasické biblické evangelium, děj je zasazen do 50. let minulého století, odehrává se v Praze. A je to skutečně příběh narození novodobého Ježíše, leč vyprávěný nezaměnitelným autorským jazykem Bohumila Hrabala.
  • Animovaný film je součástí celého projektu a bude uveden jako "předfilm".